Filia Olszówka

Olszówka 415 (remiza OSP)

tel: 18 26-76-520

email: gbp.olszowka@mszana.pl

Godziny pracy

Poniedziałek nieczynne
Wtorek 8.00 – 17.00
  Środa nieczynne
Czwartek 8.00 – 16.00
 Piątek 7.30 – 10.30

Historia Biblioteki

Biblioteka w Olszówce została założona w 01.01.1958 r. Nosiła nazwę Gromadzka Biblioteka Publiczna w Olszówce. Mieściła się w wynajętym prywatnym domu Pani Marii Nawara. Pierwszym kierownikiem tej placówki była Pani Janina Sowińska, która również pełniła funkcję kierownika Szkoły Powszechnej. Pracowała do 1979 roku, po czym przeszła na emeryturę. Stanowisko po niej objęła Julia Lipień, obecnie Wacławik, przepracowała do roku 1981. Kolejnym pracownikiem był Zbigniew Waligóra, którego po dwóch latach pracy zastąpiła Teresa Potaczek, pracująca do dnia obecnego. W 1987 r. lokal biblioteki został przeniesiony do Remizy OSP. Zajmuje trzy jasne i przestronne pomieszczenia tj. wypożyczalnię, czytelnię i magazyn.

Biblioteka oferuje bogaty księgozbiór, kierowany do różnych grup czytelniczych. Posiada kilka tytułów prasy lokalnej i materiałów o regionie. Czytelnicy mają możliwość samodzielnego wyboru literatury. Z księgozbioru podręcznego można korzystać w czytelni, która dysponuje również stanowiskiem komputerowym z dostępem do Internetu. Posiada urządzenie wielofunkcyjne, istnieje więc możliwość skanowania, kserowania i nadania faksu.

Biblioteka stara się w ciągu roku propagować czytelnictwo poprzez imprezy i akcje budzące zainteresowanie książką, min.:

  • czytanie bajek dzieciom przedszkolnym, połączone z konkursem plastycznym podsumowującym zapamiętane, najciekawsze przygody
  • pasowanie uczniów klas I na czytelnika
  • konkursy i zabawy z okazji Dnia Dziecka i Mikołaja
  • konkursy literackie

W bibliotece działa grupa teatralna pod nazwą „Pączuchy”, która wystawia sztuki dla najmłodszych oraz z okazji różnych imprez okolicznościowych. Biblioteka nawiązuje stałą współpracę z Przedszkolem i Szkołą Podstawową oraz organizacjami społecznymi, tj, Ochotnicza Straż Pożarna i Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich.

2016 r  Teresa Potaczek
 

Galeria zdjęć

 

AKTUALNOŚCI

śro, 5 cze 2024, 11:18:55

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ 2024

Biblioteka Publiczna w Kasinie Wielkiej kolejny raz zaprasza na "Wakacje z Biblioteką"

GBP w Kasinie Wielkiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej
Siedziba w Kasinie Wielkiej
Kasina Wielka 590 (remiza OSP)
tel./fax 18 33-14-519
e-mail: gbpkw@mszana.pl

Na skróty

printFrom: https://www.gbpmszana.pl/filia-w-olszowce.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://www.gbpmszana.pl/filia-w-olszowce.html