Filia Łętowe

Łętowe 238 (szkoła podstawowa)

tel: 880-021-558

 

Godziny pracy

Poniedziałek 8.30 – 15.30
Wtorek nieczynne
  Środa 8.30 – 15.30
Czwartek nieczynne
 Piątek 10.00 – 16.00


Historia Biblioteki

GBP filia ŁĘTOWE

Lata 1955 to czas kiedy powstała biblioteka w Łętowem. Lecz pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej to lata 1971, wtedy to w szkole powstała Gminna Biblioteka Publiczna, która podlegała Bibliotece Miejsko-Gminnej w Mszanie Dolnej. Bibliotekę tę prowadził Eugeniusz Hebda. W roku 1981 biblioteka została przeniesiona do domu prywatnego i prowadzona przez Krystynę Polak. W roku 1983 nowym kierownikiem biblioteki została Krystyna Węglarz. W 1992 roku zostaje powołana Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Kasince Małej. W roku 1996 zmieniono lokalizację biblioteki. Biblioteka została przeniesiona do nowo wybudowanej szkoły podstawowej. Niewielkie pomieszczenie, ale za to po brzegi wypełnione książkami i…. czytelnikami. W 2002 r. przeprowadzono inwentaryzację, filię zaczyna prowadzić Renata Węglarz. W 2005 r. bibliotece zostaje przekazany komputer wraz z programem " Mak". Od tego momentu księgozbiór był komputeryzowany.

Oprócz książek, czasopism i możliwości skorzystania z komputera biblioteka oferuje również gry edukacyjne i zabawy dla najmłodszych Czytelników. Co jakiś czas organizowane są lekcje biblioteczne. A jeśli zdrowie lub wiek nie pozwalają niektórym Czytelnikom na to żeby samemu przyjść do biblioteki Panie Bibliotekarki same dostarczają książki do takich osób, lub dzięki pomocy innych Czytelników… Oferujemy bardzo bogaty wybór nowości wydawniczych, które staramy się zawsze zakupić według potrzeb naszych Czytelników.

Biblioteka posiada własny profil na facebooku .

Czytelnicy oraz osoby zainteresowane mogą się kontaktować za jego pośrednictwem z biblioteką, w celu np. sprawdzenia czy dana książka jest dostępna w bibliotece, zarezerwowania konkretnej książki itp. Daje to możliwość szybkiego dotarcia do pewnych informacji.

2016 r.   Renata Węglarz

Galeria zdjęć

 

AKTUALNOŚCI

śro, 5 cze 2024, 11:18:55

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ 2024

Biblioteka Publiczna w Kasinie Wielkiej kolejny raz zaprasza na "Wakacje z Biblioteką"

GBP w Kasinie Wielkiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej
Siedziba w Kasinie Wielkiej
Kasina Wielka 590 (remiza OSP)
tel./fax 18 33-14-519
e-mail: gbpkw@mszana.pl

Na skróty

printFrom: https://www.gbpmszana.pl/filia-w-letowym.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://www.gbpmszana.pl/filia-w-letowym.html